A A A K K K
для людей із порушенням зору
Васильковецька територіальна громада
Тернопільська область, Чортківський район

Роботу Васильковецької сільської ради ОТГ щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади визнано доброю

Дата: 09.10.2017 08:56
Кількість переглядів: 1006

 

Васильковецький сільський голова об’єднаної територіальної громади Андрій Гайдаш звітував на засіданні колегії районної державної адміністрації про здійснення Васильковецькою  сільською радою ОТГ  делегованих повноважень органів виконавчої влади. Свій виступ сільський голова ілюстрував слайдами.

Він зазначив, що до     складу ОТГ  увійшло шість сільських рад, які представляли села Васильківці, Чабарівка, Крогулець, Нижбірок, Старий Нижбірок та Целіїв в яких станом на 01.01.2017 року налічується 2272 двори, чисельність населення становить 6645 чоловік.

      Відповідно до ч.4 ст.143 Конституції України, ч.2 ст.76 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.1999 №339 щодо порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади на постійному контролі виконкому Васильковецької сільської ради ОТГ знаходяться статті 27-38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

На засіданнях сесії сільської ради розглядаються питання щодо виконання завдань програми соціально-економічного  та культурного розвитку та стратегії розвитку сільської ради до 2020 року,  заслуховуються звіти керівників з даного питання.

У 2016 році на засіданнях виконкому було розглянуто  31 питання щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади делегованих та 42 власних. У 2017 році розглянуто 44 питання, з них   27  - щодо здійснення делегованих повноважень.

Аналіз виконання делегованих повноважень за напрямками діяльності показує, що основна кількість рішень приймається у сфері бюджету, фінансів і цін;  житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту; охорони  здоров’я, освіти, культури,  фізкультури і спорту; здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, у сфері соціального захисту населення; щодо  забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Проте, упродовж 2016-2017 років жодного разу не слухалося питання щодо здійснення повноважень в галузі оборонної роботи.

За  2016  рік  до  бюджету   Васильковецької   сільської  ради   надійшло  29819,6 тис. грн., що  до   плану  на  2016 рік  28620,8   тис. грн. і складає 104,2%. Власні доходи надійшли в сумі 8875,8 тис.грн., що становить до плану 117,2 %.

             За 8 місяців  2017  року  виконання дохідної частини Васильковецького сільського бюджету склало 106,8%, поступило власних доходів 6650,6 тис.грн., при плані за звітний період 5944,9 тис.грн.

Жителі населених пунктів, що входять до громади,  побачили переваги децентралізації на практиці. Адже одним із основних чинників фінансової допомоги об’єднаним територіальним громадам з боку держави є виділення коштів інфраструктурної субвенції для розвитку ОТГ. Васильковецька громада отримала даної субвенції на суму 4,765 млн грн. у 2016 році, за рахунок яких було втілено 7 інфраструктурних проектів. У 2017 році субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад   Васильковецькій ОТГ виділено кошти в сумі 3479,9 тисяч гривень та 360,718 тисяч гривень із державного фонду регіонального розвитку.Що дасть можливість реалізувати 8 проектів.

Так, на території Васильковецької сільської ради діє 6 загальноосвітніх шкіл (загальноосвітні заклади І-ІІ ступенів сіл Крогулець, Старий Нижбірок, Целіїв, Чабарівка) та І-ІІІ ступенів с.Нижбірок  і спеціалізована школа з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с.Васильківці), де навчаються 648 учнів; 6 дошкільних  навчальних закладів, де налічується 9 груп, які відвідує 158 вихованців та працює 25 педагогічних працівників;  7 закладів культури; 3 лікарських амбулаторії; 4 ФАПи; музична студія при Будинку культури с.Васильківці.

Профінансовано поточні ремонтні роботи в ЗОШ громади на суму 223,4 тис.грн., у дитячих садках - на суму 122,6 тис.грн. На інші витрати закладів освіти  сільською радою виділено понад 350 тис.  грн  у 2016 році та майже 200 тис.грн  у 2017 році.  

На ремонти приміщень ФАПів та амбулаторій, їх поточні потреби в 2016 році витрачено 47,1 тис.грн.

У 2016 році заходи культурної та спортивно-масової роботи профінансовано на 26 тис.грн. На ремонтні роботи будинків культури, заміну вікон та дверей витрачено 54,1 тис.грн. У 2017 році для потреб будинків культури громади профінансовано видатків в сумі 86,9 тис.грн.

 У сільській раді діє адмінкомісія. У 2017 році на її засіданнях на 7 жителів громади накладено адміністративні стягнення на загальну суму 1280 гривень та  винесено одне попередження.     

У громаді діють сільські програми «Про надання матеріальної допомоги на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не були зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, на 2017 рік» та «Про надання грошової матеріальної допомоги громадянам ОТГ на відповідні роки».  За звітний період Васильковецькою  сільською радою   було виділено матеріальну допомогу жителям громади на загальну  суму 193,0 грн.   

Керівник апарату райдержадміністрації Ольга Семеняк резюмувала  роботу виконавчого комітету Васильковецької сільської ради ОТГ щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади та пропонувала визнати її доброю.

 Васильковецький сільський голова дав відповіді на запитання своїх колег – сільських, міських голів та голів райдержадміністрації та районної ради Віталія Батога та Василя Бойчука.

Підвів підсумки розгляду даного питання  голова райдержадміністрації Віталій Батіг. Він зазначив, що сьогоднішня колегія нам наочно продемонструвала, які переваги  та дивіденди можна отримати, об’єднавшись у громаду.

Члени колегії прийняли проект запропонованого розпорядження за основу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь