23 травня стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання

Дата: 29.05.2017 08:58

23 травня, в Україні стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Учасники ЗНО можуть здати максимум чотири предмети. На це у них буде місяць. Інформацію щодо результатів тестування можна буде отримати з 15 по 23 червня.

Як повідомляє начальник управління освіти й науки Тернопільської ОДА Ольга Хома, цього року на здачі зовнішнього незалежного оцінювання є два обов’язкових предмети: перший – українська мова та література, другий – математика або історія України на вибір випускника. Всього випускники можуть проходити оцінювання з таких предметів: українська мова та література, що відбудеться 23 травня 2017 року, іспанська, німецька або французька мова – 25 травня, англійська мова –  29 травня, математика – 31 травня, історія України – 2 червня, російська мова – 6 червня, біологія – 8 червня, географія – 12 червня, фізика – 14 червня і хімія – 16 червня.

Загалом на Тернопільщині на здачу зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури зареєструвалися 5742 випускників, на державну підсумкову атестацію – 4554; з історії України – 4801 (ЗНО) та 3676 (ДПА); з математики 2241 (ЗНО) та 1432 (ДПА); з фізики – 571 (ЗНО) та 271 (ДПА); хімія – 695 (ЗНО) та 118 (ДПА); з біології – 1047 (ЗНО) та 1001 (ДПА); з географії – 2622 (ЗНО) та 1565 (ДПА); з англійської мови – 1775 (ЗНО) та 991 (ДПА); з французької мови – 5 (ЗНО) та 3 (ДПА); з німецької мови – 119 (ЗНО) та 58 (ДПА); з іспанської мови – 3 (ЗНО) та 0 (ДПА); з російської мови – 12 (ЗНО) та 2 (ДПА).

Як відомо, триватиме тестування до 16 червня. Додаткова сесія ЗНО-2017 відбуватиметься з 3 до 12 липня. В ній зможуть взяти участь ті випускники, які пропустили основну сесію тестування з поважних причин. Дані про результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть опубліковані на особистих сторінках учасників ЗНО-2017 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

При цьому, як додають в управлінні освіти й науки Тернопільської ОДА, в області створено 24 пункти для проведення тестування з української мови та літератури, з математики – 8 пунктів, з історії України – 20, з географії – 11, з біології – 8, з англійської мови – 7, з усіх решта предметів – від 1 до 3 пунктів.

«Ми очікуємо, що залишимося хоча б на тому рівні, який показали під час тестування у 2016 році. Адже, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, на всеукраїнському рівні з української мови та літератури ми були треті і п’яті з англійської мови. Це показники, які збирало й аналізувало Міністерство освіти й науки України. Сподіваємося, що цьогорічні показники будуть кращі, ніж минулорічні», – підкреслила Ольга Хома.