Термін подачі заяв на монетизацію субсидій продовжено до 1 листопада

Дата: 09.10.2017 09:02

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 13.09.2017 прийняв постанову «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Постановою передбачається , що строк подання заяви може бути продовжений подовження  до 1 листопада цього року на підставі рішеннярайонної держадміністрації, або утвореної нею комісії, якщо така заява не була подана до 1 вересня з причин, визначених таким органом або комісією поважними.  А це  в свою чергу допоможе громадянам реалізувати своє законне право на отримання виплат.

Зазначеною постановою також врегульовується питання впливу заборгованості на рішення про перепризначення субсидій на наступний період. На сьогодні, субсидія не призначається за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію.

Оскільки багато громадян оскаржує у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості і тому відмовляється сплачувати відповідні кошти та укладати договір реструктуризації, згідно зі змінами, до винесення рішення суду по суті, розмір заборгованості, що оскаржується, не береться до уваги.

Увага! Розрахунок  субсидії  на опалювальний сезон 2017-2018рр. для домогосподарств, які використовують природній газ/електричну енергію для індивідуального опалення  буде проведено з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для домогосподарств, яким було проведено перерахунок субсидії в травні поточного року,  в випадку відсутності в них змін в складі зареєстрованих осіб розрахунок субсидії буде проводитись автоматично , без особистого звернення громадян  на підставі доходів за перший та другий квартали поточного року отриманих в порядку обміну інформацією  між управлінням та ДФС та Пенсійним фондом.

Хочемо заспокоїти, аби не створювати непотрібного ажіотажу, що всі одержувачі субсидій повідомлення про нарахування субсидій отримають повідомлення про нараховану субсидію вчасно, у жовтні місяці, через уповноважених осіб органів місцевого самоврядування.