Степан Барна: Пенсійна реформа – це покращення соціального становища майже 300 тисячам пенсіонерів області

Дата: 09.10.2017 09:06

Верховна Рада України ухвалила сьогодні, 3 жовтня, у другому читані законопроект № 6614. За нього проголосували 288 народних депутатів. Після підписання цього законопроекту Президентом Петром Порошенком пенсії підвищать уже з 1 жовтня цього року. Відтак, розмір мінімальної пенсії після проведення пенсійної реформи в 2017 році зросте на 11% – до 1 452 гривень.

Нова пенсійна реформа передбачає, що пенсія нараховуватиметься українцям з 60 років при стажі від 25 років. Людям, які пропрацювали 15-25 років – з 63-ох років. Для тих, хто має стаж до 15 років, дозволяється отримувати пенсію після 65 років. А до 2028 року для виходу на пенсію потрібно буде напрацювати 35 років стажу. Це свідчить про гнучкий пенсійний вік. При цьому також буде можливість компенсувати відсутність страхового стажу.

Що ж стосується Тернопільщини, то станом на 1 жовтня поточного року в області обслуговуються понад 292 тисячі пенсіонерів.  Із загальної кількості пенсіонерів, яких стосується перерахунок, підвищення отримають близько 200 тисяч осіб, з них понад 116 тисяч чекає підвищення завдяки осучасненню пенсійних виплат.

«Наша країна перебуває у стані реформування. Першими позитивними результатами від цього наша область уже може пишатися. Ми стали лідерами у реформі децентралізації, яка сьогодні дозволяє жителям на місцях розпоряджатися власними коштами. Власне, у громадах збільшилося фінансування з Державного бюджету, зросли й власні доходи. Цього року ми вже говоримо про втричі більшу суму. Тернопільщина також не боїться ризикувати і у медичній та освітній сферах, що дозволяє працювати на покращення життя наших громадян. А сьогодні, коли Верховна Рада проголосувала за пенсійну реформу, ми стали ще на крок ближчими до підвищення їх соціального становища. Адже раніше система нарахування пенсій була зовсім несправедливою, а формула розрахунку, яка передбачала застосування коефіцієнтів, доплат надбавок, суми індексації, – незрозумілою. Це не дозволяло людям розрахувати свою майбутню пенсію і негативно впливала на стимули сплачувати внески. Тепер же, коли пенсійна реформа працюватиме за принципом: єдині правила визначення розміру пенсій, ситуація повинна покращитися», – вважає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

За його словами, за прогнозованими розрахунками, очікується, що до кінця поточного року додаткові надходження до Пенсійного фонду становитимуть понад 348 млн. грн., які в свою чергу будуть спрямовані на виплату необхідних осучаснених та перерахованих пенсій. Водночас, як наголошує Степан Барна, у зв’язку з прийняттям Закону буде знято обмеження щодо виплати призначених пенсій працюючим пенсіонерам, яких в області є більше 41 тисячі.