Глава Уряду: Ключова мотивація об'єднання громад - отримання ресурсів та повноважень

Дата: 24.07.2017 10:09

Ключова мотивація об’єднання територіальних громад – отримання адміністративних повноважень  та акумуляція ресурсів для вирішення місцевих проблем і реалізації проектів місцевого значення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Тернополі.
«Найголовніша мотивація - ресурси і повноваження. Громада об’єдналася - у неї є фінанси і повноваження", - наголосив Володимир Гройсман.
   При цьому він додав, що об’єднання має відбуватися на добровільній основі. «Дуже важливо, щоб створена громада була самодостатньою - і по території, і по кількісному складу. Тоді будуть мати достатньо коштів, повноважень, щоб побудувати якісні послуги в освіті, охороні здоров’я, сформувати якісну інфраструктуру, зробити інвестиції в культуру, місцевий економічний розвиток, - сказав Глава Уряду. - Процес об'єднання має пришвидшитися, але тільки шляхом діалогу, роз’яснення, дискусією і переконанням. Добровільне об'єднання не знищує самобутність села, натомість дозволяє забезпечити зростання бюджетів. Ви побачите одразу результати».
   Глава Уряду також повідомив, що наразі готується рішення про оцінку управління регіонами  з огляду формування територіальних громад і підтримав пропозицію надання соціальної субвенції об’єднаним територіальним громадам, здатним ефективно використати ресурс.