Жителі Тернопільщини мають змогу економити до 50% на оплаті за електроенергію

Дата: 17.08.2016 10:21

Як заощадити на впровадженні споживачами тарифів диференційованих за періодами часу та допомогти енергетикам вирівняти добовий графік електричних навантажень, інформує Держенергонагляд.

Різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності протягом доби у зимовий період по Україні складає понад 8000 МВт (по Тернопільській області понад 140 МВт), а у літній - 5000 МВт (по Тернопільській області понад 90 МВт). Це призводить до значних витрат палива на теплових електростанціях через необхідність забезпечення щоденних пусків-зупинень близько 10 енергоблоків. Як наслідок, отримуємо перевитрати палива та зростання вартості електричної енергії, що виробляється.

Важливим чинником економії енергоресурсів, зокрема газу, та вирівнювання добового графіка електричних навантажень у період нічного провалу є застосування на котельнях і теплоцентралях комунальної сфери модульних електричних теплових пунктів з автоматичним регулюванням задля підігріву зворотної мережної води перед подачею її в котел. Це не потребує реконструкції мереж, водночас дозволяє заощадити до 30% природного газу, піднімає навантаження вночі за рахунок вільних потужностей трансформаторів та резерву пропускної спроможності електричних мереж.

Сприяти забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії. Зокрема, зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень ОЕС України та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби.

В структурі електроспоживання України частка населення складає близько 30% (по Тернопільській області 50%). З метою сприяння роботі енергосистеми держави споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:

для населення:

-           використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;

-           незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

для споживачів:

-           перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих,

які працюють у першу та другу зміни - перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;

-           незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у

період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

-           зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період з 8 до 22

години доби.

Перейти на тарифи диференційовані за періодами часу нескладно - для цього слід лише звернутись до електропостачальної організації ВАТ «Тернопільобленерго» з відповідною заявою.

В залежності від різновиду обраного тарифу, диференційованого за періодами часу, у споживачів та населення є можливість економити до 50% на оплаті за спожиту електроенергію у години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).