На Тернопільщині стартувала операція «Первоцвіт-2017»

Дата: 03.03.2017 10:32

Щороку від середини лютого і до кінця травня відбувається торгівля рідкісними видами первоцвітів, більшість із яких знаходяться під загрозою знищення.
У Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомляють, що за знищення або незаконне вилучення таких рослин з природного середовища, передбачено адміністративну відповідальність та штрафи.
Громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть притягувати до адміністративної відповідальності. Так, відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Також, за незаконне добування, знищення або пошкодження видів рослин, що занесені до Червоної книги України, сума компенсації за одну рослину становить від 49 до 62 гривень.