Свято Андрія первозваного

Дата: 13.12.2017 11:29

Андрій першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого брата Петра. Тому апостола Андрія і називають Первозванним.

Після зішестя Святого Духа на апостолів святий Андрій вирушив проповідувати в східні країни. Пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, узбережжя Чорного моря, Крим, Причорномор'я і по Дніпру піднявся до того місця, де тепер розташований Київ.

Як свідчить давньоруська "Повість временних літ", у Київських гір апостол Андрій сказав, що були з ним: "Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде місто велике, і Бог спорудить багато церков". Апостол піднявся на гори, благословив їх і поставив на вершині хрест.

Потім святий продовжив свій шлях по Дніпру і дістався до поселень слов'ян, де  був побудований Новгород. Звідси він пройшов через землі варягів до Риму і знову повернувся у Фракію, де в невеликому візантійському селищі - майбутньому могутньому Константинополі - заснував християнську Церкву.

На своєму шляху Первозванний апостол зазнав багато печалей і мук від язичників - його виганяли з міст, били. Але і багато чудес Господь явив через учня Свого.

Апостольський шлях святого Андрія завершився в грецькому місті Патри, де в 62 році він був розп'ятий на хресті, що мав форму літери "Х".