Гусятинський район, Тернопільська область

Володимир Гройсман: Тернопілля, як лідер у створенні громад, закладає фундамент для подальшого розвитку краю

Cаме ті області, які демонструють швидкі темпи децентралізації, стануть лідерами економічного розвитку країни. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочого візиту в Тернопільську область.

Він підкреслив, що багато успішних проектів, які зараз реалізовуються на Тернопільщині, стали можливими завдяки реформі децентралізації.

«Децентралізація - це можливість для громад бути самостійними. Головне, щоб ці можливості були вдало впровадженні у життя. Багато чому ще треба навчитися, але міцне підґрунтя уже закладено», - зазначив Прем’єр-міністр.

За словами заступника Голови Тернопільської ОДА Олега Валова, інші області вже запозичують досвід децентралізації Тернопільщини. Водночас і Тернопільщина багато чому вчиться, зокрема у польських та литовських колег. Запорукою успіху розвитку громад, за його словами, є добре підготовлені кадри.

«Держава надає кошти для поліпшення інфраструктури громади, і ці фінанси слід ефективно освоїти. Тому, в громаді мають були відповідні спеціалісти, які зуміють не тільки оформити проектну пропозиції, але і втілити її у життя. Ефект децентралізації має відчувати кожен мешканець. З боку адміністрації ми завжди готові надати підтримку», - зазначив Олег Валов.