Гора Лисоня стала місцем паломництва тисячів українців

Дата: 05.09.2016 12:43

Тисячі українців піднялися на славетну гору Лисоня, що заввишки 400 метрів. Жителі Тернопільщини й численні гості нашого краю вшанували 100-річчя однієї з найлегендарніших битв українських Січових Стрільців.

Зокрема, присутні стали глядачами відтворення одного з епізодів баталії, а також учасниками клубу історичної реконструкції. Священнослужителі відправили молебень за полеглими героями.

Нагадаємо, у серпні-вересні 1916 року полк українських січових стрільців та австро-угорських бойових загонів завдали російській армії нищівних втрат й зупинили таким чином наступ на Бережани. Тоді полягли 1300 молодих патріотів, найстаршим з яких виповнилося 20 років.

Місцеві називають Лисоню місцем паломництва українських патріотів практично всього галицького краю. Сто років минуло з тих часів, але до сьогодні у наших серцях залишається світлий спогад про подвиг молодих українців, які боролися за свою Батьківщину.