Тернопільщина - один з найбільш активних регіонів з децентралізації, - Геннадій Зубко

Дата: 03.10.2016 14:48

Тернопільщина – одна з  найбільш активних в децентралізації областей. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю виданню «Цензор.нет».

Він зазначив, що Уряд отримує звернення від громад, які готові об’єднатися, але скаржаться на голів обласних адміністрацій. Працюватимемо з ними аж до звільнення.
 «Найбільш активні в децентралізації Дніпропетровська, Житомирська, Тернопільська, Хмельницька області. Посилювати роботу потрібно в Івано-Франківській області, Закарпатській. Там місцеві лідери неохоче діляться владою», — підкреслив Геннадій Зубко.

На його думку, проблему, яка формувалася десятиліттями, складно вирішити в один момент. «Найважливіше — добровільність. Нинішні райони та громади, були створені ще в радянській Україні за принципом: «розділяй і володарюй». Децентралізація зараз – це процес об’єднання країни. Так, потрібно змінювати кордони деяких районів. Але якщо люди об’єдналися, проводять вибори, значить і кордони повинні бути змінені в рамках процесу», — заявив Геннадій Зубко.

На його думку, важливо, щоб в цьому брали участь не чиновники з Києва, а люди на місцях. «Ми все це закріплюємо на законодавчому рівні. Але потрібно прийняти зміни до Конституції, щоб скасувати адміністрації, створити виконкоми», — говорить Геннадій Зубко.