Гусятинський район, Тернопільська область

Права та гарантії учасників АТО та їх соціальний захист

Глава держави підписав закони, спрямовані на встановлення соціальної справедливості та врегулювання питання призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпечували її проведення, а також членам їх сімей та родинам загиблих.
Законом України № 1678-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, ухваленим Верховною Радою України 18 жовтня 2016 року, встановлено, що чинне право на пенсію в разі втрати годувальника має дружина або чоловік загиблих (померлих) військовослужбовців, що здійснює догляд за дітьми до 8-річного віку, незалежно від того, працює вона чи ні. Право поширюється і на дружин (чоловіків), які проходять військову службу.
Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2016р.- 2494грн).
Президент також підписав Закон України № 1673-VIII “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей”. Це особи, які стали інвалідами у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції, члени їхніх сімей та члени сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.