Гусятинський район, Тернопільська область

Закликаємо голів сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад активно долучатися до озеленення Тернопільщини, – Олег Яремко

Тернопільська область відноситься до малолісистих областей України. Площа земель лісогосподарського призначення області станом на 1 січня 2016 року становила 201,4 тис. га, з них 183,2 тис. га земель, вкритих лісовою рослинністю. Лісистість області становить 13,3%, що нижче від науково-обґрунтованого показника для регіону (20%) та середнього по Україні (16%). На одного жителя області припадає 0,19 га вкритих лісом земель.

Аби змінити ситуацію та збільшити лісистість області, Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства разом із представниками екологічних організацій, інститутів громадянського суспільства та науковцями розробило Програму розвитку лісового господарства на 2017-2021 роки, метою якої є усунення дисбалансів у лісовому господарстві між нормами залісненості території області та її реальним станом, враховуючи потреби у ґрунтозахисній, водорегуляторній, лісогосподарській, оздоровчо-естетичній та екостабілізаційній функціях лісів, а також подолання основних дестабілізуючих факторів екологічної ситуації, в тому числі ерозії ґрунтів, виснаження річок і ін.

Враховуючи те, що територія держлісфонду займає 78%, а виконавцями Програми окрім шести державних лісогосподарських підприємств, є шість підприємств асоціації «Тернопільагроліс» та Служба автомобільних доріг, на території області є й інші лісокористувачі – міські, сільські, селищні ради, об’єднані територіальні громади, які б могли долучитися до заліснення територій та в загальному змінити екологічну карту Тернопільської області.

До слова, цьогоріч територія держлісфонду поповниться 150 гектарами нових лісів. Водночас лісогосподарські підприємства, незважаючи на значну роботу в підборі деградованих, малопродуктивних і самозаліснених земель державної форми власності у 2017 році, а це 3,5 тисячі гектарів, не зможе самотужки досягнути наукової позначки лісистості. Зокрема, на Тернопільщині є безліч розпайованих самозаліснених територій, власники яких у майбутньому можуть стати повноправними власниками лісів, якщо захочуть упорядкувати свої території, здійснюючи відповідні лісогосподарські заходи. Власне, європейський досвід показав, що приватні ліси за умови правильного догляду та дотримання всіх лісівничих підходів до вирощування, стоять на одному щаблі з лісами державної форми власності.

У свою чергу лісівники готові забезпечити всі громади садивним матеріалом для створення зелених зон на їхніх територіях. Зокрема,для забезпечення робіт із відтворення лісів садивним матеріалом в області функціонує 80 розсадників, в яких 2017 року вирощено більше 6 мільйонів штук стандартних сіянців та 214,3 тисячі штук стандартних саджанців лісових порід.

Відтак, аби дізнатися детальнішу інформацію про те, де і яким чином ви зможете отримати саджанці для озеленення, в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відкрито гарячу лінію – 523002. Відповідальна особа за проведення кампанії з озеленення Тернопільщини – головний спеціаліст лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Надія Козацька дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання. У кожному лісовому господарстві та їхніх підрозділах (лісництвах) відповідальними особами за кампанію озеленення області є головні лісничі підприємств.

Якщо вас зацікавила дана інформація, звертайтеся в обласне управління або ж у лісгосп, який розташований найближче до вас, і вам дадуть пораду, як вашій громаді чи сільській, селищній раді стати на крок ближче до природи. Будьмо екологічно свідомішими і природа завітає у наш з вами спільний дім.

До слова, акція Держлісагентства України «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка стартує щороку від Міжнародного дня лісів (21 березня) до Дня довкілля (третьої неділі квітня – 22 квітня), цьогоріч проходитиме під гаслом «Ліс та населені пункти».

Працівники підприємств Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, відповідальні за надання інформації щодо наявності та реалізації садивного матеріалу

Назва

ПІБ відповідальної особи