Участь головного спеціаліста фінансово-господарського відділу Рибак Г. В. у практикумі«Застосування законодавства у сфері державних закупівель. Система ProZorro»

Дата: 18.05.2018 09:42

16 травня 2018 р. у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства для представників органів місцевого самоврядування, у т.ч. ОТГ Тернопільщини на тему:«Застосування законодавства у сфері державних закупівель. Система ProZorro». Захід відбувався в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

З привітальним словом виступив виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення АМУ Ігор Гірчак, який ознайомив присутніх з діяльністю, яку здійснює Асоціація міст України в рамках реалізації проекту «ПУЛЬС», зокрема в частині проведення просвітницьких заходів.

Модератором семінару виступила – Корда Ірина Василівна, спеціаліст у сфері державних закупівель, Агент ProZorro в Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Під час практикуму учасники обговорили такі питання:

1. ProZorro як ефективний механізм реформування. Історія створення, хронологія подій.

2.Аналіз НПА.

2.1. Основні нормативно правові акти в сфері закупівель.

2.2. Зміни та нововведення:

- новий порядок здійснення моніторингу публічних закупівель;

- стратегічні плани МЕРТ щодо змін в законодавство.

3. Планування закупівель. Правила складання річного плану закупівель, рекомендації щодо визначення очікуваної вартості.

4. Особливості проведення процедур закупівель будівельних робіт.

4.1. Правила визначення очікуваної вартості.

4.2. Правила складання тендерної вартості.

4.3. Кваліфікація та оцінка пропозицій на закупівлю робіт.

4.4. Аналіз істотних умов договору на закупівлю робіт

5.Аналіз типових помилок при проведенні процедур закупівель.
Під час практикуму учасники активно вели бесіду, обмінювались думками та задавали питання різного плану модератору, яка змістоствно роз'яснювала кожне запитання.