A A A K K K
для людей із порушенням зору
Васильковецька територіальна громада
Тернопільська область, Чортківський район

Актуальне інтерв’ю. Житлові субсидії – допомога тим хто потребує.

Дата: 20.09.2018 08:44
Кількість переглядів: 849

19.09.2018 № 04-9/2867

Актуальне інтервю.

Житлові субсидії – допомога тим хто потребує.

       Оскільки питання житлових субсидій на сьогоднішній день залишається досить актуальним, ми неодноразово на сторінках нашої газети висвітлювали відповіді начальника відділу допомог та соціальних компенсацій управління праці та соціального захисту населення Євгенії Когут, на  запитання які найбільш хвилюють Вас дорогі наші читач.

    Проте  з наближенням опалювального сезону ми знову попросили  Є.Когут  зупинитись на важливих аспектах житлових субсидій та конкретизувати окремі  моменти, для того щоб ті хто має право на такий вид державної підтримки з оплати житлово-комунальних послуг не залишились поза Програмою житлових субсидій.

  Запитання1.    Оскільки опалювальний сезон вже не за горами , скажіть будь-ласка Євгеніє Михайлівно  чи потрібно нашим громадянам звертатись до управління соціального захисту та подавати заяву на субсидію та інші документи чи субсидію перерахують автоматично?

Відповідь. Дійсно,це питання зараз на часі , хоча ми вже неодноразово давали відповідь на нього проте повторитись я думаю не буде зайвим.

    Починаючи з травня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнати такою, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення субсидії , відповідно до якої житлову субсидію на оплату житлово комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального(неопалювального ) сезону і розраховується на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня, та на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня. Після закінчення строку отримання житлової субсидії , органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні(крім орендарів житлових приміщень, внутрішньо переміщених осіб та осіб у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).

  Проте подати нову заяву на субсидію та декларацію повинні також і особи, в яких відбулись зміни в складі зареєстрованих осіб в порівнянні з попереднім періодом розрахунку субсидії, зміни в сімейному стані зареєстрованих осіб,а також якщо домогосподарство з тих чи інших причин відмовилось від субсидії, а тепер бажає її отримати знову.

Якщо члени  домогосподарства не має права на субсидію на загальних підставах згідно чинного законодавства але бажають  щоб комісія надала право на субсидію як виняток, також  можуть звернутись із заявою до комісії та надати при цьому  підтверджуючі документи, для прийняття комісією об’єктивного рішення..

 

Запитання2. Скажіть будь-ласка,  для тих категорій осіб, які повинні для отримання субсидії на опалювальний період 2018-2019 року все ж таки подати нову заяву та декларацію,  коли це можна зробити.

Відповідь. Для отримання субсидії з початку опалювального сезону можна подати заяву вже починаючи з 1 жовтня . Проте Порядком передбачено, що у разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлова субсидія призначається з початку сезону(якщо особа мала звичайно право на таке призначення, проте звернулась з запізненням).

 

Запитання3. Скажіть буль-ласка , можливо  з часу Вашого останнього інтерв’ю відбулись зміни в законодавстві, щодо права на субсидію для непрацюючих  працездатних осіб в яких відсутні доходи, окільки вони не працюють, або отримують доходи з неофіційних джерел чи працюють за межами країни.

Відповідь. Дякую за запитання, оскільки воно одне з важливих і я постараюсь  сьогодні дати більш розширену відповідь на нього, для того щоб розвіяти окремі міфи, а саме  що субсидія не призначається якщо особи є безробітними та/або перебувають за кордоном більше 60- ти днів.  

 Змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій після 1 травня 2018 року  не відбулося, проте Міністерством соціальної політики України підготовлено роз’яснення з цього приводу та конкретизовано шляхи отримання субсидій саме для више згадуваної категорії громадян.

 Отже, Положенням передбачено випадки, коли житлова субсидія не призначається, зокрема, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-ти річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Проте такі особи будуть мати право на субсидію, якщо Вони добровільно сплатять єдиний  внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(ЄСВ) у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців за періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії та задекларують свої доходи подавши декларацію на субсидію.

  Адже насправді якщо здорові молоді люди працездатного віку не навчаються, не перебувають на військовій службі, не працюють і  не декларують доходів, але на якісь же кошти живуть.

А зараз більш конкретно про порядок сплати  ЄСВ.

Статтею 10 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування,' органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договором про Добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Згідно з Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ,передбачено форму Типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) (додаток № 5), що містить дані про розмір єдиного внеску та період, за який він сплачується.

 

Запитання4. Євгеніє Михайлівно, скажіть куди звертатись особам, які виявлять бажання все ж таки сплатити ЄСВ щоб отримати житлову субсидію.

    Відповідь. Таким особам перед зверненням за субсидією необхідно звернутись до органів державної фіскальної служби, для сплати ЄСВ.

 Тоді на підставі заяви, декларації про доходи та  укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається із урахуванням вимог Положення.

 

 

 

Запитання 5. В продовження теми піднятої в попередніх наших запитаннях, скажіть за який період враховуються доходи при призначенні субсидії на осінньо-зимові місяці?

Відповідь. Так це особливо необхідно знати тим, хто буде подавати декларацію про доходи на субсидію та тим хто захоче добровільно сплатити ЄСВ.

Пунктом 11 Положення передбачено, що для розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, середньомісячний сукупний дохід враховується за I-II квартали поточного календарного року- у разі коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, або за два кватрали, що передують місяцю, який передує місяцю зверненням за призначенням житлової субсидії,- у разі коли субсидія призначається після початку опалювального сезону.

Тобто, для тих хто звертається за субсидіію в жовтні місяці – доходи декларує за I-II квартали 2018 р., якщо ж субсидія буде призначатись починаючи з листопада чи грудня місяця то доходи потрібно декларувати за II-III квартали 2018 року.

 

 

 

 

Запитання 6. Що на Вашу думку, ще є головним, що необхідно встигнути зробити нашим мешканцям  напередодні опалювального сезону, щоб не втратити право на житлову субсидію.

Відповідь.   Не слід забувати, що житлова субсидія не призначається в тому числі і без звернення громадян , в випадку  наявної простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг чи заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Отож для того щоб не втратити своє право на субсидію з початку опалювального сезону, ще є час переглянути свої платіжки за спожиті послуги та в випадку наявної заборгованості - сплатити до початку звернення/перепризначення субсидії.

 

 

Запитання7. Скажіть чи правда, що в випадку приховування громадянами інформації про доходи, майновий стан, чи склад зареєстрованих - субсидії позбавлять?

Відповідь. Не зовсім так, але громадянам не тільки потрібно знати про свої права на житлову субсидію, але і не забувати про свої обов’язки, в випадку невиконання яких- наступає певна відповідальність.

Положення ,яке регулює порядок призначення житлових субсидій передбачає, що громадянин несе відповідадьність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру. А також громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів(з дня виникнення) проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

Зміну складу зареєстрованих, іх соціального статусу;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання та зміна виконавця надання комунальних послуг;

купівлю товарів, оплату послуг чи набуття права власності в будь-який законний спосіб на суму що перевищує 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед звернення/ призначенням субсидії без звернення, будь-ким із складу зареєстрованих чи їхніми членами сім’ї;

набуття права власності або володіння на транспортний засіб , що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менши п’яти років, будь-ким зі складу домогосподарства або членом його сім’ї.

Звичайно, в випадку не виконання даних вимог Положення житлова субсидія буде припинена з місяця наступного за тим, коли її буде виявлено, а сума переплати(зайво отримана сума субсидії) після перерахунку буде підлягати поверненню. Поновити своє право на житлову субсидію буде можливо лише після подання нової заяви та декларації за ріщенням комісії.

 

 

 

Запитання8. Про що ще не повинні пам’ятати  наші громадяни в випадку призначення їм житлової субсидії?

Відповідь. Громадяни, яким призначено житлову субсидію зобов’язані відповідно до п.18 Положення щомісяця сплачувати обов’язкову частку плати розраховану органом соціального захисту населення. В випадку несплати,  житлова субсидія за поданням житлово-комунальних організацій буде припинена.

 

 

Запитання9. Досить часто запитують, що потрібно для того щоб субсидію призначили без врахування осіб, які зареєстровані, але не проживають за місцем реєстрації?.

Відповідь. Це питання вирішує комісія, на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Для прийняття обґрунтованого рішення Комісією, громадяни можуть подати додаткові підтверджуючі документи, зокрема стосовно місця проживання/роботи відмінному від адреси домогосподарства.

Такими підтверджуючими документами можуть бути, зокрема, довідка, що підтверджує місце перебування особи на території іншої адміністративно- територіальної одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання; довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку); акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, складений селищною, сільською або міською радою; акт житлово-експлуатаційної організації про фактично проживаючих осіб; договір оренди житла в іншому місці тощо.

Слід зауважити, що позитивні рішення Комісією у такому випадку не можуть бути прийняті лише щодо виключення із складу домогосподарства членів однієї сім'ї, а також непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.

 

 

Запитання10.  Євгеніє Михайлівно , не зважаючи на досить велике коло питань, що стосуються теми житлових субсидій, які ми з Вами піднімали на сторінках нашої газети протягом останніх місяців, я думаю що ще і є чимало питань, які залишились поза нашою увагою. Що в такому випадку порадите нашим громадянам, якщо вони, в ваших інтерв’ю  не знайшли відповідь на питання яке їх хвилює.

Відповідь. Звичайно, що ще  чимало запитань, що стосуються житлових субсидій буде виникати , адже кожен випадок-індивідуальний.

Громадяни зможуть отримати необхідну інформацію, як самостійно ознайомившись із постановою Кабінету Міністрів України №329 від 27 квітня 2018 року, яка затвердила Положення про порядок призначення житлових субсидій, та розміщена на урядовому порталі та на веб.сайті райдержадміністрації суб-сторінці управління, так і звернувшись індивідуально за консультацією в управлінняпраці та соціального захисту населення до спеціалістів відділу.

 

 

 

Запитання 11. На закінчення нашої розмови будь-ласка уточніть, як зможуть наші громадяни дізнатись про прийняте рішення щодо призначення їм субсидії на опалювальний сезон,.

Відповідь.  Протягом жовтня буде проведено автоматичний розрахунок субсидії одержувачам субсидії, які мають на це право відповідно до Положення  та результати прийнятого рішення будуть передані через уповноважених осіб сільських, седищних, міських рад.

І На закінчення інтерв’ю, бажаю всім громадянам, які є малозабезпечиними та потребують державної підтримки з оплати житлово-комунальних послуг, скористатись даним видом соціальної допомоги.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь