A A A K K K
для людей із порушенням зору
Васильковецька територіальна громада
Тернопільська область, Чортківський район

АНАЛІЗ регуляторного впливу до проекту рішення Васильковецької сільської ради “Про врегулювання питання продажу алкогольної і тютюнової продукції поблизу закладів освіти громади”

Дата: 26.04.2019 11:32
Кількість переглядів: 653

АНАЛІЗ

регуляторного впливу до проекту рішення Васильковецької сільської ради

“Про врегулювання питання продажу алкогольної і тютюнової продукції

поблизу закладів освіти  громади”

1. Проблема,  яку  планується  розв’язати  з  прийняттям  даного  рішення, полягає в зниженні рівня вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів ,обмеженні  доступу  до  них  дітей,  охорони  їх  здоров”я,  згідно  з  вимогами Державних будівельних норм ДБН360-92** “Планування та забудова міських і сільських поселень”, Законів України“Про державне регулювання виробництва і  обігу  спирту  етилового,  коньячного  і  плодового,  алкогольних  напоїв  та тютюнових виробів”, “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров”я населення”.

2. Визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів  і  потребує  вирішення  шляхом  прийняття  регуляторного  акта Васильковецькою сільською  радою  згідно  із  Законами  України "Про  місцеве самоврядування в Україні" , "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

3.  Враховуючи  звернення  депутатів сільської  ради,  згідно  з  вимогами Державних будівельних норм ДБН360-92** “Планування та забудова міських і сільських  поселень” ,якими  визначено,  що  розміщення  об”єктів  торгівлі  та ресторанного господарства від будівлі  закладів освіти повинно становити не більше 25 метрів,  передбачаються  такі  обмеження  продажу  алкогольної  і тютюнової продукції.

4.  Прийняття  даного  регуляторного  акта  надасть  можливість запровадження  заходів  щодо  формування  в  суспільстві,  здорового  способу життя, зниження рівня вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів,  обмеження доступу до них дітей у селах громади. Очікуваними вигодами внаслідок прийняття зазначеного рішення є:

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

 

Населення

Реалізація  прав  та  державних гарантій  громадян  на  захист фізичного  і  психічного

здоров”я підлітків

 

Витрати відсутні

 

Суб’єкти

господарювання

 

Збільшення  споживачів алкогольної  та  тютюнової продукції в інших об”єктах, що вплине  на  покращання  їх фінансових показників

 

Зниження  товарообігу  в об”єктах  торгівлі,  розташованих  на відстані до25 метрів від будівлі закладів освіти

 

Держава

Формування  в  суспільстві здорового  способу  життя, сприяння  зміцненню  здоров”я дітей, їх захист від негативного впливу  алкогольної  і тютюнової продукції

 

Витрати відсутні

 

5. Метою даного регуляторного акта є:

-  формування в суспільстві  здорового способу життя;

-   зниження рівня вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

-  зміцнення здоров’я дітей, їх захист від негативного впливу алкогольної і

тютюнової продукції.

6. У разі неприйняття зазначеного регуляторного акта не дотримуються правові  засади  про  захист  здоров’я  громадян  від  шкідливого  впливу алкогольної  та  тютюнової  продукції,які  визначено  Конституцією  України,  Законів  України “Про  державне  регулювання  виробництва  і  обігу  спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, “Про захист прав споживачів”.

7. Запропонований  спосіб  вирішення  зазначеної  проблеми  є  найбільш доцільним  з  огляду  на  можливість  виконання  та  ефективної  реалізації регуляторного акта, який  відповідає вищезазначеному законодавству України та  передбачає реалізацію прав та державних гарантій громадян  на захист фізичного і психічного здоров’я підлітків.

8.  Дія  запропонованого  регуляторного  акта  забезпечить  впорядкування питань по таких основних напрямах:

-  запобігання  та  зменшення  негативних  наслідків  вживання  алкогольної  і тютюнової продукції;

- підвищення розуміння суспільством шкоди вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

-  сприяння зміцненню здоров’я дітей.

Даний регуляторний акт підлягає оприлюдненню на  офіційній  сторінці  сільради в мережі Інтернет, і лише після цього набуває чинності.

9. Підготовленим проектом регуляторного акта пропонується  обмежити продаж алкогольної і тютюнової продукції в  об’єктах торгівлі,  розташованих на  відстані до 25 метрів від будівлі  дошкільного, загальноосвітньої школи.

10. Досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей не впливає на економічні  витрати  сільської

11.  Не  всі  вигоди,  які  виникають  внаслідок  дії  запропонованого регуляторного акта, можуть бути кількісно визначені, а  основними якісними показниками  цього  регуляторного  акту  є  реалізація  державних  і  місцевих програм,  метою  яких  є  здійснення  пріоритетних  заходів  щодо  запобігання алкоголізму та тютюнокурінню в селах громади.

12.  Впровадження  та  виконання  вимог  регуляторного  акта  не  потребує додаткових витрат з місцевого бюджету та суб’єктів господарювання.

13. При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні коригування та доповнення.

14.  Термінів  дії  запропонованого  проекту  регуляторного  акта встановлюється  довгостроковий.  За  підсумками  аналізу  відстеження  його результативності та у разі прийняття нових нормативних актів на державному рівні до нього можуть вноситись відповідні зміни та доповнення.

15. Головним чинником результативності цього регуляторного акта є:

- кількість об’єктів торгівлі та ресторанного господарства,  розташованих на відстані  до 25 метрів  від будівлі  дошкільного навчального закладу та загальноосвітньої школи, в яких обмежено продаж алкогольної і тютюнової продукції;

- кількість перевірок об’єктів торгівлі  органами контролю та нагляду з питання дотримання в них законодавства щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком до18 років та сума накладених штрафних санкцій до порушників;

-  зменшення кількості звернень і скарг громадян щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком до18 років.

16. Результативність даного регуляторного акта  буде відстежуватись за рахунок:

- проведення аналізу кількості  обєктів торгівлі, розташованих  на  відстані  до 25  метрів  від  будівлі  дошкільного навчального закладу та загальноосвітньої школи, в яких обмежено продаж алкогольної і тютюнової продукції;

- кількості звернень громадян до виконкому сільської ради;

-  даних  перевірок  районною  державною  податковою  інспекцією, Гусятинським відділом поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області з  питання  дотримання  в  них  законодавства  щодо  продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком до18 років;

- показники  виконання  місцевих  програм  щодо  запобігання  алкоголізму  та тютюнокурінню в селах громади за даними управління охорони здоров’я, освіти і науки.

 

 Секретар сільської ради                                                   Галина ПЕТРЕНКО


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь