Тернопільська область, Чортківський район

Як отримати гроші замість “бейбі-боксів” та де їх можна витрачати?

Дата: 04.11.2020 11:45

Донедавна в Україні при народженні дитини батькам видавали так звані бейбі-бокси, у складі яких були найбільш необхідні речі на перший час: підгузки, серветки, пелюшки, боді, повзунки, термометри тощо. Втім з 1 вересня все змінилось. Поки що держава виплачує батькам п’ять тисяч гривень і вони самі вирішують, на що витратити кошти. Але є певні умови. Про них – далі детальніше.

Хто може отримати компенсацію?

За грошовою компенсацією вартості «Пакунку малюка» можуть звернутися батьки (прийомні батьки), у яких тільки народилася дитина, або ті, хто не отримав допомогу у 2020 році. В останньому випадку звернутися за компенсацією можна протягом 12 місяців з моменту народження дитини.

Як отримати п’ять тисяч?

Спершу потрібно відкрити спеціальний рахунок у «Приват Банку». Для цього матері потрібно звернутись у відділення банку та мати із собою паспорт та ІПН. Там ви отримаєте соціальну картку для виплат «Пакунок малюка» зі спеціальним режимом використання.

Картку отримали. Що далі?

Для отримання п’яти тисяч гривень молодим батькам, котрі проживають у Васильковецькій ОТГ (Чабарівка, Васильківці, Крогулець, Нижбірок, Старий Нижбірок, Целіїв), необхідно звернутися в управління соціального захисту населення Гусятинської РДА (смт. Гусятин, проспект Незалежності, 19) та надати пакет документів. А саме:

• копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку з пологового будинку про неотримання «Пакунку малюка» (для дітей, народжених у 2020 році);
  • копію ІПН матері (або копію паспорту);
  • номер банківської карти.

Загалом після подачі заяви в управлінні соцзахисту кошти на карту ви отримаєте не одразу, а приблизно протягом місяця.

Де можна купувати товари для малюків, розраховуючись карткою?

Кошти з картки можна витрачати тільки на дитячі товари та товари для породіль в торгових точках та інтернет-магазинах, що приєдналися до пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». Перелік всіх магазинів можна знайти на сайті – https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddresses.

«Бейбі-бокси» більше не видаватимуть?

21 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення до закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Згідно із законом, «бейбі-бокси» знову видаватимуть батькам у пологових будинках чи місцевих управліннях соцзахисту. Втім, наразі немає дати, коли це стане можливим, оскільки невідомо, скільки триватимуть тендерні процедури.

Я можу обрати: «бейбі-бокс» чи гроші?

У підписаному президентом законі йдеться про те, що з 1 липня 2021 року батьки матимуть можливість за бажанням отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти. Це нововведення має затвердити Кабінет Міністрів, деталізувавши порядок надання «пакунка малюка».

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)