Васильковецька територіальна громада
Тернопільська область, Чортківський район

У Васильковецькій територіальній громаді вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту Володимира Труха

Дата: 14.07.2021 13:04

14 липня в с. Жабинці Чортківського району Тернопільської області  вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту Володимира Труха. який загинув в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Трух Володимир Володимирович (20.01.1992, с. Жабинці Чортківського району Тернопільської області – 17.01.2015, поблизу Донецька), військовик, солдат 80-ї окремої аеромобільної бригади ВДВ ЗСУ. Два місяці він був на навчанні на Львівщині (Яворівський полігон), а 9 листопада 2014 року бійця відправили на Схід.

Загинув 17 січня 2015 у боях за ДАП. Вибухом йому відірвало руку, поки побратими змогли дістати хлопця з-під уламків, порятувати було вже пізно — він втратив багато крові. Поховали кіборга на батьківщині.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У січні 2016 року освячено меморіальну дошку в с. Жабинці Чортківського району. Прийнято рішення про надання місцевому навчальному закладу імені Володимира Труха.