Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446 затверджено новий «Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».

Зміни, які були внесені до порядку:

1. Через Портал Дія, засобами мобільного додатка Порталу Дія або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості можна здійснити реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованих безробітних, припинення реєстрації.

2. Внутрішньо переміщені особи, під час дії воєнного стану, які не мають необхідних документів, передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

3. Члени добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони, - мають право на отримання статусу безробітного.

4. До громадських та інших робіт тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а й особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.

5. Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року, якщо:

  • особа зареєструвалася у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;

  • для особи протягом 7 календарних днів відсутня підходяща робота відповідно до ст. 46 Закону України “Про зайнятість населення”;

  • є страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756