A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Васильковецька територіальна громада
Тернопільська область, Чортківський район

Звіт голови громади за 2017 рік

ЗВІТ

голови Васильковецької сільської ради за 2017 рік

 

На сьогоднішній день Васильковецька сільська рада ОТГ діє як самостійний суб’єкт органу місцевого самоврядування, має затверджену символіку, а саме прапор та великий і малий герб. Громада є повноцінним членом Асоціації міст України, тісно співпрацює з Центром розвитку місцевого самоврядування у Тернопільській області та іншими загальнодержавними інституціями, які здійснюють свою діяльність у сфері децентралізації.

У своїй діяльності Васильковецька сільська рада охоплює всі сфери життєдіяльності громади, такі як: освіта, охорона здоров’я, культура та спорт, бібліотечна справа, соціальна сфера (турбота про соціально незахищені верстви населення, одиноких та перестарілих людей, інвалідів, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування), підприємництво та інфраструктуру.

Рік, який минув, був дуже неоднозначний. З однієї сторони багато вже зроблено, а з іншої, існує ще багато планів, які зіштовхуються з різними перепонами на шляху їх реалізації. Але завдяки наполегливій праці працівників громади, допомозі меценатів та державних органів є впевненість в тому, що всі ці напрацювання будуть реалізовані на благо жителів громади.

Головна мета реформи децентралізації створення оптимальних умов для праці та проживання жителів громади, які розуміють, що тільки спільними зусиллями можна досягнути бажаних результатів, та покращити свій добробут. В своїй діяльності громада відчуває підтримку як жителів громади  так і органів держаного управління. Зокрема відчутною є підтримка розвитку Васильковецької громади, як і напрямку децентралізації в цілому, з боку Тернопільської обласної державної адміністрації, та зокрема її очільника Степана Барни.

Значну роль у підтримці розвитку громад надає держава, через надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Наша громада в цьому році отримала субвенції на суму 3,479,9 млн. грн., що дозволило громаді втілити в життя 9 інфраструктурних проектів.

Також громада відчуває підтримку з боку Гусятинської районної державної адміністрації та Гусятинської районної ради, відчутною є також допомога Агрохолдингу «Мрія», які завжди долучаються до ініціатив громади надаючи як фінансову так і матеріальну підтримку.

Особливу подяку сьогодні хотів би висловити керівнику СФНВГ «Коваль» Ковалю Володимиру Михайловичу, який ніколи не стоїть осторонь питань та проблем, з якими до нього звертається громада. Його всебічна підтримка та допомога дозволяє нам з упевненістю дивитись в майбутнє та мати впевненість в неодмінному досягненні всіх запланованих справ та ідей, які сприятимуть розвитку нашої громади.

Оскільки згідно з основними умовами децентралізації громади прирівнювались  за статусом до міст обласного значення (створення прямих міжбюджетних відносин з державним бюджетом), першочергове завдання громади полягало в налагодженні роботи з усіма відділами та підрозділами обласної державної адміністрації для забезпечення ефективного її функціонування.

Аналізуючи бюджеті показники хочу відмітити, що протягом 2017  року до загального  фонду  Васильковецького сільського бюджету  надійшло 33705,4 тис. грн., що  до   плану  на  2017 рік 33468,9   тис. грн.  складає 100,7%. Власні доходи надійшли в сумі 10995,3 тис.грн., що становить до плану 102,2 %. До спеціального фонду сільського бюджету надійшло 2444,2 тис.грн., з яких 2319,9 тис.грн., трансферти з державного бюджету.

Вагомим  джерелом  власних  доходів бюджету сільської ради є  податок та  збір  на  доходи  фізичних  осіб, що складає 51,9% до власних надходжень.   За  2017 р.  його  надходження  склали 5708,2  тис. грн.,  що  складає  107,1 відсотків  до  плану  на  відповідний  період – 5330,0 тис.грн.

Надходження  податку  на  майно  в  цілому  за  2017  рік  склали     2784,2 тис.грн, що до  плану  на  відповідний   період – 2935,0 тис.грн  складає 94,9 % та 25,3% до всіх власних надходжень сільського бюджету.    

Надходження   єдиного  податку  в  цілому станом  на  31.12.2017 р.  склали 2336,1 тис.грн.,  або 102,0 %  до  плану 2289,8тис.грн. та 21,2% до всіх власних надходжень.   

Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень виконано  на 149,4  %, при плані 25,0 тис.грн., фактичні поступлення склали 37,4 тис.грн. відсоток виконання до всіх власних надходжень складає 0,3 %.

Крім  власних  доходів трансферти з державного бюджету у 2017 році склали 25030,0 тис.грн., зокрема:

 • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 12427,9 тис.грн.,медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 4775,4 тис.грн.
 • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в сумі 3479,9 тис.грн.,
 • додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я сумі 2837,6 тис.грн.,
 • базова дотація в сумі 509,2 тис.грн.,
 • стабілізаційна дотація в сумі 1000,0 тис.грн.

До Гусятинського районного бюджету з Васильковецького сільського бюджету за 2017 рік передано трансферти в сумі  6370,8 тис.грн., а саме:

 • медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 4775,4 тис.грн.
 • інші субвенції в сумі 826,0 тис.грн., зокрема:
 • на оплату поточних видатків по захищених статтях для працівників бібліотек (філій) які діють на території Васильковецької сільської ради ОТГ в сумі 187,0 тис.грн.,
 • на оплату поточних видатків по захищених статтях для  працівників трудового архіву за надання послуг жителям, що проживають на території Васильковецької сільської ради ОТГ в сумі 26,0,0 тис.грн.,
 • на оплату поточних видатків по захищених статтях для соціальних працівників які обслуговують людей на території Васильковецької сільської ради ОТГ в сумі 508,0 тис.грн.,
 • на оплату поточних видатків по захищених статтях для Копичинецької районної лікарні, а саме на придбання продуктів харчування, медикаментів та  перевязувальних матеріалів  в сумі 50,0 тис.грн.,
 • на оплату видатків на пільгове перевезення пасажирів Укрзалізницею за маршрутом Гусятин – Копичинці в сумі 15,0 тис.грн.,
 • на оплату поточних видатків для покращення ефективності надання соціальної підтримки управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації жителям Васильковецької сільської ради ОТГ в сумі 10,0 тис.грн.,
 • для районної газети “Вісник Надзбруччя”  на оплату видатків пов’язаних з оприлюдненням інформацій Васильковецької сільської ради ОТГ в сумі 30,0 тис.грн.
 • додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я в сумі 769,4 тис.грн.

Видаткова частина загального фонду сільського бюджету  за 2017 рік виконана на 100,0 відсотків до уточненого плану на відповідний період. При затвердженому плані 33557,1 тис.грн. профінансовано видатки за звітний період  в сумі 33522,0  тис.грн.

За рік спільними зусиллями громади, органів державного управління та меценатів в життя втілено чимало проектів та інших робіт, які покращили соціально-побутові умови жителів та інфраструктуру ОТГ.

Одним із основних чинників фінансової допомоги об’єднаним територіальним громадам з боку держави є виділення коштів інфраструктурної субвенції для розвитку ОТГ. Як вже було сказано, Васильковецька громада отримала даної субвенції на суму 3,479,9 млн.грн., за рахунок яких було втілено 9 інфраструктурних проектів. Зокрема завершено капітальний ремонт з встановленням твердопаливних котлів у існуючій котельні ЗОШ І-ІІ ступенів у селі Старий Нижбірок Гусятинського району Тернопільської області на суму 245,495 тис.грн., проведено другу чергу капітального ремонту  школи в селі Нижбірок Гусятинського району (утеплення стін) на суму 765,772 тис.грн. в тому числі 241,000 тис.грн. за рахунок коштів інфраструктурної субвенції, 360,718 тис.грн. за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, та 164,054 тис.грн. за рахунок спів фінансування сільської ради. Також розпочато реконструкцію комплексу відкритих площинних спортивних споруд в с.Васильківці Гусятинського району на суму 701,475 тис.грн. Хочу відзначити, що значну допомогу при реалізації даного проекту надає СФНВГ «Коваль».

Розпочато реконструкцію водопостачання сіл Чабарівка на суму 670,966 тис.грн., та Целіїв на суму 671,193 тис.грн.

Проведено капітальний ремонт  даху дитячого садочка "Сонечко" в с.Нижбірок Гусятинського району Тернопільської області на суму 381,683 тис.грн. та капітальний ремонт  даху дитячого садочка "Дзвіночок" в с.Старий Нижбірок Гусятинського району Тернопільської області на суму 368,338 тис.грн.;

За рахунок субвенції також було проведено капітальний ремонт  вулиці Шкільна у селі Крогулець Гусятинського району Тернопільської області (ділянка від буд. №36 до буд. №27) на суму 138,908 тис.грн. та капітальний ремонт  вулиці Центр у селі Целіїв Гусятинського району Тернопільської області на суму 60,842 тис.грн.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0110170 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської ради» склало –  3949,3 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  3949,3тис.грн., що становить 100,0 %. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам  спрямовано 3452,7 тис.грн., виконання плану склало –100,0%. На оплату енергоносіїв спрямовано – 205,1 тис.грн., що становить 100,0% до планового обсягу видатків.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0111010 «Дошкільна освіта» склало 3765,0 тис.грн. при уточненому плані на звітний період – 3765,1 тис.грн., що становить 100,0 %. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам дошкільних закладів освіти спрямовано 3090,4 тис.грн., виконання плану склало –100,0%. На оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами спрямовано – 344,9 тис.грн., що становить 100,0% до планового обсягу видатків. На харчування дітей в дошкільних закладах спрямовано кошти в сумі 160,4 тис.грн. Для проведення ремонтних робіт в дитячому садку с.Крогулець придбано матеріалів на суму 19,4 тис.грн., та метало пластикових вікон і дверей – 9,3 тис.грн. Також для потреб дитячих садків було придбано ігрову гірку на суму 26.5 тис.грн. с.Целіїв, посуду – 20,4 тис.грн., медикаменти – 2,2 тис.грн., газовий лічильник – 1.1 тис.грн., вогнегасник – 0,6 тис.грн.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0112180 «Первинна медична допомога населенню» склало – 3,9 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  3,9 тис.грн., що становить 100,0 %. Кошти використані на придбання медикаментів та медичних товарів для ФАПів та амбулаторій, які знаходяться на території ОТГ. Для підключення до мережі Інтернет використано 3,9 тис.грн. (с.Нижбірок).

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0113400 «Інші видатки на соціальний захист населення» склало – 112,9 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  112,9 тис.грн., що становить 100,0 %. Кошти використані для надання допомоги учасникам АТО - 9 чоловік (45,0 тис.грн.) та лікування жителям громади, згідно поданих ними заяв, розглянутих на сесіях сільської ради.

По КПКВКМБ 0114030 «Філармонії, музичні колективи і ансамблі та інші мистецькі заклади та заходи » виконання склало – 86,0 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  86,0 тис.грн., що становить 100,0 %. Дані кошти використані на проведення святкових заходів в населених пунктах громади, зокрема: театралізованих заходів ”Хресна дорога” під час Великоднього посту; святкових заходів до Дня Конституції України; святкових заходів до 26-ої річниці Дня Незалежності України; святкових заходів приурочених Дню села; святкових заходів до Дня Вчителя та Дня української писемності та мови.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0114090 «Палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу » склало – 938,2 тис.грн. при уточненому плані – 938,4 тис.грн., що становить 100,0 %. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам закладів культури спрямовано  813,2 тис.грн., виконання плану склало – 100,0%. На оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами спрямовано –  48,2 тис.грн., що становить 100,0 % до планового обсягу видатків. Для потреб будинку культури с.Старий Нижбірок придбано переносну акустичну систему вартістю 7,0 тис.грн.

По КПКВКМБ 0115011 «Проведення спортивної роботи в регіоні» виконання склало – 32,1 тис.грн., що становить 100,0 % до плану. Дані кошти спрямовані на проведення спортивних ігор на території громади, зокрема: турніру з футболу пам’яті А.Пагора (лютий, с.Чабарівка) та турніру з футболу пам’яті С.Миськова (липень, с.Васильківці);  участь команд сіл громади  у XXVII сільських спортивних іграх Гусятинщини, які відбулися у червні місяці в с. Яблунів. Особливо хочеться відмітити, що команда села Васильківці зайняла загальнокомандне І-ше місце і виборола звання «Краще спортивне село». Участь у змаганнях брали всі села крім с. Крогулець. Також сільською радою було профінансовано участь команд «Поділля» Васильківці, «Нива» Чабарівка, «Дружба» Нижбірок, «Колос» Старий Нижбірок та «Беркут» Целіїв у чемпіонаті Гусятинського району з футболу, та  команд “Поділля Васильківці” і “Дружба” Нижбірок в розіграші кубку Гусятинського району з футболу “Золота осінь - 2017” , а також участь вихованців дитячої команди «Мрія» с.Васильківці у Дитячо – юнацькій футбольній лізі у 2017 році.

Значну підтримку при фінансуванні участі команд в спортивних змаганнях надало СФНВГ «Коваль».

По КПКВКМБ 0116060 «Благоустрій міст, сіл, селищ» виконання склало – 553,6 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  554,9 тис.грн., що становить 99,8 %. На заробітну плату з нарахуванням для сезонних робітників, які були закріплені в кожному селі громади спрямовано кошти  в сумі 115,5 тис.грн. Видатки на вуличне освітлення склали 173,6 тис.грн. На придбання матеріалів для покращення благоустрою населених пунктів направлено кошти в сумі 264,3 тис.грн., зокрема на закупівлю щебеню для ремонту сільських доріг 180 тис.грн., на його транспортування 51,8 тис.грн. (в тому числі спонсорські кошти), придбано тракторну косарку на суму 27.4 тис.грн., придбано мотокоси для сіл громади на суму 9,6 тис.грн., придбано насоси для мережі водопостачання в с.Васильківці на загальну суму 64,9 тис.грн.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0116110 «Заходи, пов`язані з поліпшенням питної води» склало – 19,4 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  19,4 тис.грн., що становить 100,0 %. Кошти використані на придбання матеріалів для водопостачання.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 0117310 «Проведення заходів із землеустрою»  склало – 18,5 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  18,5 тис.грн., що становить 100,0 %. Кошти використані на проведення інвентаризації земельних ділянок.

По КПКВКМБ 0118370 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів» профінансовано видатки в сумі 20,0 тис.грн., згідно програм затверджених на сесіях сільської ради, а саме:

 • «Сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Васильковецької об’єднаної громади на 2017 рік» в сумі 10,0 тис.грн.,
 • «Програма підвищення якості обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів та поліпшення матеріально – технічної бази управлінняДержавної казначейської служби України у Гусятинському районі Тернопільської області на 2017 – 2019 роки» в сумі 10,0 тис.грн.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 1010170 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської ради» склало – 349,4 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  349,4 тис.грн., що становить 100,0 %. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам апарату відділу освіти спрямовано 347,0 тис.грн., виконання плану склало –100,0%.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 1011020 «Загальноосвітні школи (в т. ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми» склало – 16991,8 тис.грн. при уточненому плані за звітний період –  16994,3 тис.грн., що становить 100,0 %. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам загальноосвітніх закладів  спрямовано 14695,8 тис.грн., виконання плану склало –100,0%. Для харчування дітей в загальноосвітніх закладах спрямовано кошти в сумі 263,5 тис.грн. На оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами спрямовано – 1301,0 тис.грн., що становить 100,0% до планового обсягу видатків.

Також для ЗОШ с.Васильківці було придбано котел – 17,0 тис.грн., спортивний інвентар – 19,9 тис.грн., мікрофон – 1.1 тис.грн.. меморіальний знак – 27.6 тис.грн. Для ЗОШ с.Нижбірок придбано електроплиту із обладнанням на суму 21,2 тис.грн. та спортивний інвентар на суму 4.8 тис.грн. Для потреб ЗОШ с.Старий Нижбірок придбано холодильник – 6,9 тис.грн., морозильну камеру – 8,0 тис.грн. та газовий лічильник вартістю 13,2 тис.грн. Для ЗОШ с.чабарівка придбано табуретки в столову на суму 5,0 тис.грн. Для потреб шкіл громади придбано підручники на суму 21,9 тис.грн. та посуд на суму 76,6 тис.грн.

Внаслідок буревію у серпні місяці було зруйновано перекриття даху у ЗОШ с.Нижбірок. На ліквідацію стихії було направлено коштів сільської ради у сумі 200 тис.грн., а також допомогу було надано «Агрохолдингом Мрія» на суму 60 тис.грн.

Виконання бюджету по КПКВКМБ 1011170  «Методична робота, інші заходи у сфері народної освіти» склало – 288,2 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  288,2 тис.грн., що становить 100,0 %. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам методичного кабінету відділу освіти спрямовано 285,7 тис.грн., виконання плану склало –100,0%.

Для потреб Відділу освіти Васильковецької сільської ради придбано комп’ютерну техніку на суму 20,1 тис.грн., меблі 5,6 тис.грн. та жалюзі на суму – 3,2 тис.грн.

По КПКВКМБ 1013160 «Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» виконання склало – 19,1 тис.грн. при уточненому плані на звітний період –  20,0 тис.грн., що становить 100,0 %. В літній період в санаторії було оздоровлено 7 дітей.

Станом на 01.01.2018 року заборгованості по установах Васильковецької сільської ради ОТГ немає.

 

Інформація щодо ведення діловодства по селах громади має вигляд:

             

  заяви /

 
       

довідки

вхідна

вихідна

заповіти

доручення

46-3-25

Старий Нижбірок

505

16

68

35/21

27

46-1-22

Нижбірок

1125

42

216

28/29

13

63-5-83

Чабарівка

 

950

63

178

34/29

150

43-3-36

Крогулець

 

647

60

126

24/35

16

45-5-18

Целіїв

   

1030

41

83

29/38

14

 

Васильківці

 

1908

940

692

78/42

295

 

Всього

   

6165

1192

1363

228/194

515

                 

Хоча в цьому році громадою втілено в життя багато інфраструктурних проектів зупинятися на цьому ми не збираємося. В новому фінансово-господарському році пріоритетним завданням громади буде забезпечення централізованого водопостачання населених пунктів. Водогони планується побудувати у Чабарівці, Целієві, а також розроблено проектно-кошторисну документацію для централізованого водопостачання села Нижбірок.

Ще одним з пріоритетних напрямків діяльності в наступному році буде проведення вуличного освітлення неохоплених вулиць у селах громади. Пріоритетними розглядатимуться села Васильківці та Чабарівка, які на сьогоднішній день ще не повністю охоплені вуличним освітленням з усіх сіл громади. По інших селах буде проводитись ремонт та модернізація існуючих систем.

Також у 2018 році буде зосереджено увагу і на інших об’єктах соціально-культурної сфери. Так, замовлено розробку ПКД для капітального ремонту тротуару у селі Старий Нижбірок, для ремонту будинків культури у селах Крогулець, Старий Нижбірок та Нижбірок, капітального ремонту системи опалення для ЗОШ с.Чабарівка, капітального ремонту даху ЗОШ села Целіїв.

Проте найбільшим об’єктом стане завершення будівництва у Васильківцях спортивного майданчика зі штучним покриттям вартістю понад 400 тисяч гривень і встановлення світлового табло, придбаного за ініціативи і фінансування народного депутата України М.В.Люшняка.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь