ЧИ МОЖУТЬ ПРИЗНАЧИТИ ЖИТЛОВУ СУБСИДІЮ, ЯКЩО ІСНУЄ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗІ СПЛАТИ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ?
Якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці (на дату надання інформації) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, що виникла протягом трьох місяців, і загальна сума якої (на день звернення за призначення житлової субсидії) перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (680 грн), то житлова субсидія, у тому числі на наступний період, не призначається.
Надбавка пенсіонерам силових структур на непрацездатних утриманців
Законом України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що непрацюючим пенсіонерам силових структур, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, передбачено надбавку на непрацездатних утриманців – дітей, які не досягли 18 років. Вона встановлюється на кожного непрацездатного члена сім’ї в розмірі 50 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні це 2 361*50% = 1 180,50 грн).
Верифікація одержувачів пенсій, соціальних послуг, страхових виплат, житлових субсидій та пільг
Органами Пенсійного фонду України постійно проводиться верифікація особистих даних отримувачів пенсій, соціальних послуг, страхових виплат, житлових субсидій та пільг, які містяться в електронних пенсійних справах та особових рахунках. Правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні визначені Законом України від 03 грудня 2019 року №324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Метою Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення справедливого та ефективного використання бюджетних коштів. До державних виплат, які підлягають верифікації згідно цього Закону відносяться, зокрема, пенсії, соціальні послуги, страхові виплати, житлові субсидії та пільги.
На початку 2025 року мені виповнюється 60 років і я планую вихід на пенсію. Якими документами маю підтвердити свою підприємницьку діяльність як фізична особа-підприємець у 1998-2002 роках?
Документами, які підтверджують період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності до 01січня 2004 року, можуть бути:
Про норму тривалості страхового стажу у 2025 році
Тривалість стажу, необхідного для призначення пенсії при досягненні 60-річного віку, визначена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Починаючи з 2018 року норма тривалості стажу щороку збільшується на один рік, і якщо у 2018 році вона становила 25 років, у 2022 році – 29 років, у 2023 році – 30 років, у 2024 році – 31 рік, то вже починаючи з 01 січня 2025 року для призначення пенсії за віком при досягненні 60 років необхідно набути не менше 32 років страхового стажу як для чоловіків, так і жінок.
Основні заходи профілактики виробничого травматизму
Основними завданнями профілактики травматизму є: популяризаці безпечних умов праці; інформування працівників про їхні права й обов’язки в галузі охорони праці; поширення позитивного досвіду щодо створення безпечних умов праці на конкретних робочих місцях; профілактика аварій, виробничого травматизму і професійних захворювань; інформування про прийняті нормативно-правові акти з охорони праці; засоби колективного та індивідуального захисту; порядок їх використання та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.
Про необхідність повідомлення органів Пенсійного фонду України про працевлаштування/звільнення з роботи
Чинним законодавством в галузі пенсійного забезпечення передбачено відмінності у призначенні (перерахунку) пенсій в залежності від факту роботи одержувача пенсійних виплат.
До відома керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, фізичним особам, які забезпечують себе роботою самостійно
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!!!
Виплати по тимчасовій непрацездатності
Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу (ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”) та становить:
Формування е-лікарняного через вебпортал ПФУ
Е-лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності у кабінеті страхувальника або в особистому кабінеті застрахованої особи, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua, на підставі інформації медичного висновку в разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб.