На початку 2025 року мені виповнюється 60 років і я планую вихід на пенсію. Якими документами маю підтвердити свою підприємницьку діяльність як фізична особа-підприємець у 1998-2002 роках?
Документами, які підтверджують період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності до 01січня 2004 року, можуть бути:
Про норму тривалості страхового стажу у 2025 році
Тривалість стажу, необхідного для призначення пенсії при досягненні 60-річного віку, визначена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Починаючи з 2018 року норма тривалості стажу щороку збільшується на один рік, і якщо у 2018 році вона становила 25 років, у 2022 році – 29 років, у 2023 році – 30 років, у 2024 році – 31 рік, то вже починаючи з 01 січня 2025 року для призначення пенсії за віком при досягненні 60 років необхідно набути не менше 32 років страхового стажу як для чоловіків, так і жінок.
Основні заходи профілактики виробничого травматизму
Основними завданнями профілактики травматизму є: популяризаці безпечних умов праці; інформування працівників про їхні права й обов’язки в галузі охорони праці; поширення позитивного досвіду щодо створення безпечних умов праці на конкретних робочих місцях; профілактика аварій, виробничого травматизму і професійних захворювань; інформування про прийняті нормативно-правові акти з охорони праці; засоби колективного та індивідуального захисту; порядок їх використання та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.
Про необхідність повідомлення органів Пенсійного фонду України про працевлаштування/звільнення з роботи
Чинним законодавством в галузі пенсійного забезпечення передбачено відмінності у призначенні (перерахунку) пенсій в залежності від факту роботи одержувача пенсійних виплат.
До відома керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, фізичним особам, які забезпечують себе роботою самостійно
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!!!
Виплати по тимчасовій непрацездатності
Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу (ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”) та становить:
Формування е-лікарняного через вебпортал ПФУ
Е-лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності у кабінеті страхувальника або в особистому кабінеті застрахованої особи, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua, на підставі інформації медичного висновку в разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб.
Перевірка обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності
Кабінет Міністрів України постановою від 03 березня 2023 року № 185 затвердив “Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обгрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності” (далі-Порядок), метою якого є здійснення контролю за обгрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
СЕРВІС ПОДАЧІ РОБОТОДАВЦЯМИ ЕЛЕКТРОННИХ СКАНОВАНИХ КОПІЙ ТРУДОВИХ КНИЖОК НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРЕЗ ВЕБПОРТАЛ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
Для великих страхувальників, а також для тих в кого є централізовані бухгалтерії (школи, садочки та ін.) реалізовано можливість надання доступу спеціалісту кадрової служби для введення інформації про трудові відносини.
Легалізація заробітної плати та трудових відносин
Відповідно до законодавства, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку працівника, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України. У випадку, якщо людина працює нелегально, без офіційного оформлення трудових відносин, для держави вона вважається не працюючою, а період, за який особа отримувала заробітну плату “в конверті”, не зараховується до страхового стажу, що впливає на визначення права для призначення пенсії.